Mieszkanie na poddaszu - Kędzierzyn Koźle

Mieliśmy przyjemność zrealizować projekt mieszkaniu na poddaszu w miejscowości Kędzierzyn Koźle. Do aranżacji mieliśmy pomieszczenia takie jak : salon, kuchnia, korytarz i pokój dziecięcy.
Mieszkania na poddaszu nigdy nie należą do najłatwiejszych, przeważnie jest to nie lada wyzwanie dla architekta wnętrz.
Klimat mieszkania dość industrialny, główna kolorystyka to szarości z drewnem i czernią. Na ścianie za TV mamy tynk dekoracyjny.
 
Ostatnio zdecydowany hit we wnętrzach, to właśnie czarne meble. Technologia jest już o tyle dobra, że nie trzeba wcale się ich obawiać. Niepalcujące się fronty czarnych szafek wcale nie wymagają więcej uwagi niż topowe białe kuchnie w połysku.
Kuchnie ze skosami, nie są najłatwiejsze do aranżacji. W tym przypadku wysokość do skosu to 80 cm, czyli zdecydowanie za mało aby zrobić tam normalny blat. ( Wygodna wysokość blatów kuchennych to od 87 do 95 cm) Jednocześnie pod skosem musiał znaleźć się najdłuższy jego odcinek i tak naprawdę jedyne miejsce do przygotowywania posiłków. Żeby nie obniżać tam blatów zdecydowaliśmy się o wysunięcie szafek o ok 10-15 cm, tak aby swobodnie móc wykonać blat na wysokości ok 90 cm.