Kamienica - Wrocław

Kiedy tak naprawdę czujemy się wolni ? Wolność ma wiele znaczeń i doszukać się jej możemy również w projektowaniu i aranżacji wnętrz.  Dom lub mieszkanie dla większości z nas jest ostoją oraz miejscem gdzie czujemy się bezpieczni. Kiedy po całym dniu w pracy pełnym obowiązków i stresu możemy wreszcie wrócić do domu i odpocząć. Do miejsca gdzie czujemy się swobodni i wolni. 

 

Wolność pochodzi z wnętrza. - Frank Lloyd Wright 

Ta 70 metrowa kamienica znajdująca się w centrum Wrocławia nie była dla mnie łatwym wyzwaniem. Mieszkanie od 30 lat nie było remontowane.  Do wymiany było dosłownie wszystko. Stare kamienice nigdy nie są proste, do projektowania, ani też do samego remontowania. Bardzo często kryją się w nich różne ,, skarby” i nie mam na myśli tutaj jedynie krzywych ścian i różnicy wysokości w pomieszczeniach. Niekiedy okazuję się że po zerwaniu podłogi pod spodem nie ma nawet wylewek. Problematyczna często staje się łazienka. W wiekowych kamienicach kiedyś toalety znajdowały się na klatkach schodowych. Często można się spotkać iż w mieszkaniu do tej pory nie było jej wcale i nie ma nawet podłączeń do wody czy kanalizacji. W tym konkretnym przypadku na szczęścia łazienka była, co znacznie ułatwiło nam sprawę. 

Projekt mieszkania miał być nowoczesny i dominować miały jasne kolory. Głownie odcienie bieli i szarości w przełamaniu z kolorem. Inwestorce zależało również na przytulności i ergonomii. W projekcie wnętrza postawiliśmy na drewniane podłogi oraz białe meble. Kolorem zagraliśmy na ścianie w sypialni i kuchni oraz w dodatkach takich jak ciemno zielony fotel oraz obrazki z roślinnymi motywami.

W projekcie całego wnętrza obniżone zostaną sufity, co pozwoli na lepsze utrzymanie ciepła w mieszkaniu oraz zastosowanie oświetlenia wpuszczanego. Zaplanowane zostały  grzejniki, ponieważ do tej pory całe mieszkanie ogrzewane było za pomocą pieca na prąd. Instalacje elektryczne oraz wodno-kanalizacyjne zostaną wymienione i rozprowadzone na nowo według projektu. Projekt mieszkania we Wrocławskiej kamienicy przejdzie generalny remont ,zyska nowy wizerunek oraz zupełnie inną aranżację.

Projektant: Paulina Bugajska

Projekt do kwadratu

projekt wnętrza
projekt wnętrza opole
projekt łazienki
projekt łazienki Opole
projekt łazienki Opole
projekt łazienki Opole
projekt sypialni Opole